Finančná správa nás ťahá za nos II.

Autor: Stanislav Gajdoš | 3.8.2015 o 22:28 | (upravené 5.8.2015 o 10:09) Karma článku: 8,79 | Prečítané:  1142x

František Imrecze: "Na vine je ľudský faktor"    Preťažený, unavený radový IT čkár urobil chybu a nikto ho nekontroloval aby na to prišiel. Chybné dáta celoštátneho významu poslali na Sociálnu a Zdravotné poisťovne.                                                                                    

Ak urobí pri svojej práci vodič autobusu, trolejbusu, vlaku, lietadla chybu, platí za ňu peniazmi, zdravím, basou, alebo životom. Ak urobí chybu väčšieho rozsahu, alebo celospoločenského významu pracovník banky, podnikateľského subjektu, obchodu, firmy, zasadne nejaká "škodová komisia" alebo niečo s touto funkciou a zhodnotí výšku škody a mieru zavinenia a adekvátny trest zodpovednému chybujúcemu pracovníkovi zosobní. Ak urobí chybu podnikateľ vo vlastnom podnikateľskom subjekte, úplne prirodzene znáša škodu, alebo zvýšené náklady formou zníženého zisku. Vo vyhrotených prípadoch to potom môže rozhodovať mediátor, alebo súd. Takto to má normálne fungovať pre každého rovnako a je to prirodzené, spravodlivé a logické. Každý má svoju prácu vykonávať ako najlepšie vie, ak miera efektivity jeho práce klesá, alebo miera chybovosti a jej dôsledky stúpajú, treba sa zamyslieť nad jej zlepšením, alebo zmenou na predmetnom poste.

František Imrecze: "Na vine je radový IT čkár, preťažený a unavený človek." Prečo je unavený a preťažený? Pretože sa snaží urobiť prácu za kratší čas než je pracovný a vo zvyšnom čase sa fláka alebo venuje niečomu, za čo nie je platený? Alebo jeho nadriadení na neho vytvorili taký tlak, navalili toľko práce a zodpovednosti, že je to objektívne na neho veľa. Spoločenská zodpovednosť takéhoto výstupu nemôže predsa zostať na jednom "radovom IT čkárovi". Kde boli kontrolné mechanizmy, že tento omyl nezistili pred tým, ako opustil servery Finančnej správy? Odpovede na takéto a podobné otázky nás môžu viesť k tomu, aby sa takéto a podobné fatálne chyby s ďalekosiahlymi morálnymi a finančnými ujmami neopakovali. Len reálny primeraný postih všetkých zodpovedných nás môže v budúcnosti vyvarovať podobných , ale aj iných veľkých a drahých omylov. Nie, nikomu neprajem žiadne "stínanie hláv". Každý na svojom poste, od zametača chodníkov až po prezidenta si musí byť vedomý toho, že keď niečo odflákne a nespraví dôsledne, za čo dostáva dohodnutú mzdu, bude spravodlivo potrestaný. V našej spoločnosti tento princíp spravodlivo nefunguje. Vráťme sa k tomu a dokážme obyvateľom tejto krajiny, že sa tu oplatí dobre pracovať, byť dôsledný a dať si záležať na tom čo robím, aby som to urobil dobre. Všetkým sa nám tu bude lepšie žiť.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Skúsili sme prejsť ilegálne z Mexika do USA. Vypustia psy a mieria na vás samopalom

Oscarový režisér nakrútil unikátnu virtuálnu realitu.

KOMENTÁRE

Vydrží to ešte Most alebo padne?

Trpezlivosť voličov nemožno skúšať donekonečna.


Už ste čítali?