Finančná správa nás ťahá za nos.

Autor: Stanislav Gajdoš | 31.7.2015 o 23:15 | (upravené 1.8.2015 o 11:02) Karma článku: 14,11 | Prečítané:  12873x

Logo finančnej správy SR Už samotná správa, že ročné zúčtovanie zo sociálnej aj zdravotnej poisťovne, ktoré dostali živnostníci za rok 2014 nie je správne, je zlá. Teda doplatok za minulý rok a zálohy na tento rok sú nesprávne spočítané.

Ale čo už, každý sa môže pomýliť. Podľa slov šéfa finančnej správy, poisťovne už majú správne dáta a tak môžu konať - vypočítať správne doplatky a preddavky všetkým živnostníkom a poslať im to ešte raz. Na otázku:"Ako sa také niečo môže stať?" šéf finančnej správy v hlavných správach SRO verejnosti dal nasledovnú odpoveď:"Počuli ste už niekedy, že by preklopenie dát z jednej databázy do druhej prebehlo na prvý krát úplne bez chýb? Ak áno, prosím informujte ma o tom. Bude to skutočne svetový unikát." Takéto vyjadrenie je hrubou urážkou všetkých chebodárcov Finančnej správy SR. Ak totiž je niekto vo vedení Finančnej správy SR zodpovedný za prenos dát pre sociálnu a zdravotnú poisťovňu a vie o tom, že ten prenos sa nemôže na prvý krát korektne podariť, potom je povinný zariadiť kontrolu dát po prenose a nedovoliť sociálnej a zdravotnej poisťovni, aby vypočítavala doplatky a preddavky z nekorekných, alebo neskontrolovaných dát a nebodaj ich ešte posielala svojim klientom. Ak takéto niečo dopustí, potom nemá čo robiť na svojom pracovnom mieste. A to, že sa ešte o tom pochváli v hlavných správach rozhlasu, je hodné ešte prísnejšieho trestu pre niekoho, kto svojou aroganciou zakrýva svoje vlastné nedostatky a pochybenia.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Čo sa to stalo s časom? Náramkové hodinky miznú z rúk

Bol to vynález desaťročia. Nebyť náramkových hodiniek, niektoré strategické bitky by možno dopadli inak. Dnes prehrávajú samotné náramkové hodinky.

KOMENTÁRE

Mala byť ombudsmanka aj na pochode za rodinu?

Bubon, koláž Krista a zástava, celý výjav pripomínal akúsi civilnú procesiu.

BRATISLAVA

Dá sa v Dunaji oficiálne kúpať?

Na Dunaji bolo kedysi nielen legendárne Lido, ale aj lodné kúpaliská.


Už ste čítali?