Širokou kosou na štátne zákazky.

Autor: Stanislav Gajdoš | 30.4.2015 o 21:51 | (upravené 1.5.2015 o 0:05) Karma článku: 14,33 | Prečítané:  1281x

Nikto nebol zaujatý, ani správkyňa, ani generálny riaditeľ nebol prepojený s veriteľmi a už vôbec s tým nemá nič spoločné Široký a tobôž nie strana a vláda.

Happy end. Všetko sa dobre skončilo. A všetci žili až kým nepomreli. Nikto nič zlého neurobil. Síce desiatky miliónov oprávnených dlhov nevyrovanjú, ale to je nič. Veď na vine je druhá strana zmluvy. Ten, ktorý tie podmienky ponúkal. My sme ich nemohli neprijať. Ale mohli sme potom záväzky z toho vyplývajúce nesplniť. To je už dovolené a dnes schválené. Napriek tomu, že peniaze sme za to od štátu dostali, nemusíme ich tomu, kto tú robotu urobil vyplatiť. To je záverečná schvaľovacia doložka dnešného valného zhromaždenia veriteľov. A čo je najdôležitejšie! Môžeme ďalej prijímať tučné zákazky štátu na stavbné práce. To nevadí, že sme to nezvládli a zanechali dlhy, ktoré za nás štát čiastočne zaplatí. Štát nám tie zákazky dá znovu a znovu ich môžeme nesplniť a nevyplatiť dodávateľom. Ale tí naši dodávatelia to je len banda idiotov. Veď keby sa dohodli, že pre nás nebudú robiť, len ak im vyplatíme zálohu vopred, nič by sme neurobili a museli by sme ich vyplatiť. Ale oni sú takí blbí, že jeden podrazí druhého a keď jeden je opatrný, druhý nám to urobí na faktúru - a je náš, nikdy peniaze neuvidí. A tak si tu žijeme. Schránkové firmy otvárajte svoje pažeráky, vznikajte ako huby po daždi, my od Vás radi prijmeme pôžičky, aby sme použili Vaše hlasy pri reštrukturalizácii a nebodaj aby nás neprehlasovali drobní živnostníci. Veď tí by nás - úbohých odberateľov - aj z kože boli schopní zodrať. Vám schránkovým našim verným veriteľom všetky Vaše pôžičky vrátime aj s úrokami - na môj dušu. Napokon to štát - teda všetci ľudia - ešte raz zaplatia. Hurá do štátnych zákaziek a to rýchlo, už nemáme veľa času! Utekajme.......

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Čo sa to stalo s časom? Náramkové hodinky miznú z rúk

Bol to vynález desaťročia. Nebyť náramkových hodiniek, niektoré strategické bitky by možno dopadli inak. Dnes prehrávajú samotné náramkové hodinky.

KOMENTÁRE

Mala byť ombudsmanka aj na pochode za rodinu?

Bubon, koláž Krista a zástava, celý výjav pripomínal akúsi civilnú procesiu.

BRATISLAVA

Dá sa v Dunaji oficiálne kúpať?

Na Dunaji bolo kedysi nielen legendárne Lido, ale aj lodné kúpaliská.


Už ste čítali?